Az, hogy Elon Musk mire képes egyetlen tweetjével, jól példázza egy múlt heti bejegyzése, ami mindössze két szóból állt, mégis elérte, hogy egy cég részvényárfolyama egyetlen nap alatt a tizenötszörösére ugorjon.
Az üzenet ennyi volt: „Use Signal”.
Ezzel a világ leggazdagabb embere nyilván arra biztatta a több mint 42 millió főt számlálót követőtáborát, hogy a WhatsApp riválisának számító alkalmazáson keresztül cseteljenek. A WhatsApp ugyanis ultimátumot adott felhasználóinak: vagy megadják adataikat a Facebooknak, vagy nem használhatják többé az alkalmazást.
A csavar a történetben az, hogy Musk reklámja miatt nem ennek a Signalnak a részvényárfolyama kezdett szárnyalni (ennek a Signalnak ugyanis nincsenek részvényei), hanem egy teljesen másik cégnek. Ahogy a Yahoo írja, a Signal Advance-nak bár semmi köze se a SpaceX tulajának a bejegyzéséhez, mégis furcsa véletlen lenne, ha épp azután, de attól teljesen függetlenül kezdtek volna az emberek őrültek módjára Signal Advance részvényeket vásárolni, hogy Must épp a (másik) Signalt hirdette.
Az sokkal valószínűbbnek tűnt, hogy az emberek, akik nagyon hamar megtérülő befektetésre vágytak, egyszerűen nem tudták, hogy nem annak a Signalnak a részvényeit kezdték el vásárolni, mint amiről Musk írt a Twitterén, és így fújtak egy szép nagy tőzsdei lufit.
Ettől függetlenül, ha Elon Musknak az volt a célja, hogy többen használják a Signal appot, valószínűleg azt is elérte: a tweetje után megugrott az általa hirdetett Signal felhasználóinak száma is. A nagy érdeklődésnek ugyanakkor nem biztos, hogy mindenki örül, jelenleg annyian próbálják ezt a csetalkalmazást használni, hogy nem győzik olyan ütemben növelni a kapacitásait, hogy egyszerre mindenkit ki tudjon szolgálni, ezért jelenleg az üzenetküldés a Signalon akadozik.