Büfégate: az Opera szerint van engedélyük a büfére
2024. március 4. – 21:13
Nem kívánja „érdemben kommentálni” az Operaház a Zsidai Csoport mai közleményét, miszerint a felújítás után jogellenesen tették volna ki őket az Operából. Az Operának küldött kérdéseinkre ugyan nem válaszoltak, de egy közleményt kiadtak, abban azt írják, hogy a felmondás jogszerű volt, a pert első fokon megnyerték, és Zsidaiék állításával ellentétben a szükséges engedélyekkel is rendelkeznek:
„A Magyar Állami Operaház az Opera Gasztronómia Kft. a tényekről szóló, számos csúsztatást, megalapozatlan feltételezést és hamis állítás megfogalmazó közleményét a folyamatban lévő bírósági eljárásra tekintettel nem kívánja érdemben kommentálni.
Ami valóban tényszerűen állítható, hogy az Opera Gasztronómiai Kft.-vel kötött szerződés jogszerű felmondásával kapcsolatban, amire egy jelentős összegű tartozása adott alapot, a múlt héten a bíróság első fokon a Magyar Állami Operaháznak adott igazat.
Az Opera a szükséges engedélyek birtokában van, bejelentési kötelezettségeinek eleget tett.„
Zsidaiék szerint a felmondás oka egy jogszerűen nem létező fizetési felszólításra való hivatkozás volt. Ezenkívül
- önhatalommal kizárták Zsidaiékat az Operaház területéről;
- bírósági döntés nélkül átvették a kizárólagosan Zsidaiékat megillető területeket;
- ingóságaikat ott tartották;
- beruházásaikkal nem számoltak el.
Az Opera Gasztronómia Kft. ezek miatt perre vitte a dolgot, mivel szerintük a Magyar Állami Operaháznak 100 millió forint nagyságrendű tartozása van feléjük a nem megfelelő és késői átadás miatt.
Az Operaháztól az alábbi elküldött kérdésekre várjuk a választ:
Igaz-e, hogy az Operaháznak nincs gasztronómiai engedélye?- Mikor bontottak szerződést az Opera Gasztronómia Kft.-vel?
Mi indokolta ezt?Valóban perben állnak-e a céggel, amennyiben igen, mióta, és hol tart az ügy?- Igaz-e, hogy Zsidaiék ingóságait ott tartották, beruházásaikkal nem számoltak el, őket kizárták?
- Valóban 100 milliós tartozásuk van a cég felé?
Az Operaház büféje azután került be a hírekbe, hogy az intézmény vezetője, Ókovács Szilveszter kötelezővé tette a félórás szünetet az évek óta egyben játszott Carmina Burana előadásnál, emiatt pedig távozott a darab karmestere, Bogányi Tibor.