Alagutat találtak a lettek a belarusz határon a kerítés alatt

Alagutat találtak a lettek a belarusz határon a kerítés alatt
Forrás: Jānis Dombrava / X
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A lett hatóságok felfedeztek egy alagutat, amelyet migránsok használtak a belarusz–lett határ illegális átlépésére – írja a Politico. Hétfőn a határőrök 15 olyan emberre akadtak a határkerítés közelében, akik a 10 méter hosszú alagúton keresztül jutottak be az országba – közölte kedden a lett belügyminiszter.

Már korábban is találtak hasonló alagutakat Lettországban, de ez az első dokumentált eset, hogy migránsok használtak alagutat az államhatár illegális átlépésére.

A hatóságok mind a 15 személyt visszaküldték Belaruszba. Továbbra is vizsgálják az alagút környékét, kedden pedig a határőrzés megerősítéséről döntöttek. A határőrség szerint idén eddig több mint 9 ezer illegális határátlépési kísérletet hiúsítottak meg Belarusz irányából.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!