Teljes hírzárlat: a kínai vezetés hallgat róla, miért csapódott repülőgép a pekingi felhőkarcolóba

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Már lassan egy hete, hogy egy kisebb repülőgép csapódott Peking legmagasabb épületébe, a kínai vezetés azonban még mindig nem szólalt meg a történtekről, írja a BBC. A repülőgép pilótája meghalt, rajta kívül 13-an sérültek meg – azt azonban továbbra sem lehet tudni, hogy mi van az ütközés hátterében.

Az eddigi egyetlen hivatalos nyilatkozat egy rövid, 60 szavas beszámoló volt, amit az állam tulajdonában lévő lapban tettek közzé, ebben is csak az első és legalapvetőbb információkat közölték a történtekről. A balesetről megjelent fotókat és videókat a kínai állami cenzúra rövid időn belül eltüntette – ahogy azok a felhőkarcolóról készült fotók és mémek is eltűntek a kínai közösségimédia-platformokról, amelyeknek egyébként semmi közük a pénteki balesethez.

Legalább három légi közlekedési vállalat jelezte a BBC-nek, hogy utasítást kaptak a kisrepülőgépek üzemeltetésének felfüggesztésére, de nem voltak hajlandók részleteket közölni, mondván, hogy utasítást kaptak, ne beszéljenek erről.

A nagy hallgatás azért is indította be a történtek körüli spekulációkat, mert a város a világ egyik legszigorúbb légtérellenőrzésével rendelkezik. Felmerül a lehetőség, hogy műszaki meghibásodás történt, de egyes szakértők szerint az is lehetséges, hogy szándékos volt a becsapódás.

A 109 emeletes, 528 méter magas CITIC Tower ugyanis az állami tulajdonban lévő CITIC Groupnak, Kína egyik legnagyobb pénzügyi és ipari konglomerátumának a központja, és mindössze néhány kilométerre van a Kínai Kommunista Párt központjától.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!