Arte: Identitásválságban lenne a foci?
A bolygó legnépszerűbb sportja a szupergazdagok és a nagyvállalatok játékszerévé vált. A szurkolók alig engedhetik meg maguknak a jegyeket, miközben a befektetők több klubot is felvásárolnak, amivel veszélyeztetik a pályán a fair playt, és fenyegetik a helyi futballklubok kultúráját. Identitásválságban lenne a foci?
Ezt a műsort az Arte európai platform készíti, és az BEAM Hálózat nevű európai médiatársuláson keresztül kilenc nyelven teszi elérhetővé. A hálózatot az Arte koordinálja, és a spanyol El País, a lengyel Gazeta Wyborcza, az olasz Internazionale, a litván Ir, a görög Kathimerini, és a belga Le Soir mellett a Telex is tagja. A társulás uniós finanszírozásban részesül, miután a DG CNECT „európai médiaközpontok” létrehozására irányuló felhívást tett közzé az EU-s multimédia-cselekvések keretei közt.