2,7 tonna kokain egy földalatti bunkerben: Ausztrália legnagyobb kokainfogására bukkant a rendőrség

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Gigantikus drogszállítmányt, 2,7 tonna kokaint foglalt le az ausztrál rendőrség pénteken Londonderryben, Sydney nyugati külvárosában. Az 500 millió euró értékűre becsült kábítószert pénteken találták meg egy külvárosi ingatlan föld alatti bunkerében, írja a BBC.

A rajtaütéskor egy 21 és 25 éves férfi próbált meg elmenekülni a rendőrök elől. A helyszínen letartóztatták, és kereskedelmi mennyiségű, jogellenesen behozott, határellenőrzés alá tartozó kábítószer birtoklásával vádolták meg őket. A két férfit már szombaton bíróság elé állították – ha elítélik őket, életfogytiglani börtönbüntetést kaphatnak.

Fotó: Ausztrál Szövetségi Rendőrség / AFP
Fotó: Ausztrál Szövetségi Rendőrség / AFP

A rendőrség szerint a kokaint egy szervezett bűnözői csoport utasítására az észak-queenslandi Midge Point nevű kisvároson keresztül csempészték be Ausztráliába. A rendőrség közlése szerint a pénteki razzia egy májusban indult művelet része volt, mait azután indítottak, hogy 40 kiló kokaint találtak a vízen úszkálva a Midge Point-i csónakleeresztőnél. A nyomozás részeként a fenti kettő mellett további hat embert tartóztattak le a múlt héten, a Salamon-szigeteknél pedig a csempészakció anyahajóját is lefoglalták.

Elszigeteltsége ellenére Ausztráliában nagy piaca van a kábítószer-kereskedelemnek, az ENSZ tavalyi jelentése szerint az ausztrálok és az új-zélandiak körében a legmagasabb a kokainfogyasztás aránya a világon.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!