Terrorelhárítási osztag nyomoz az Edinburgh-ban történt támadások ügyében

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Vizsgálatot indított a skót terrorelhárítási rendőrség a pénteki edinburghi támadások ügyében, amelyek a gyanú szerint muszlimokat céloztak, írja a Sky News. A támadások során öten megsérültek, hárman kórházi ellátásra is szorultak.

A rendőrség több bejelentést is kapott a városban történt támadásokról, fenyegetésekről, rablásról és vandalizmusról. A hatóságok közölték, hogy egy 36 éves fehér skót férfit este fél tíz körül letartóztattak. A hatóságok szerint nincs további veszély a közbiztonságra.

A Muszlim Kapcsolatok és Fejlesztés nevű szervezet szerint a sérültek közül többen muszlimok. Közülük két embert állítólag azután támadtak meg, hogy a helyi mecsetből tartottak hazafelé. A közösségi médiában közzétett videók nagy részén egy késsel fenyegetőző férfi látható. A rendőrség szerint a vizsgálat az ügyben folyamatban van.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!