Nem sokkal felszállása után a földbe csapódott egy amerikai nehézbombázó Kaliforniában

Lezuhant az amerikai légierő egyik B-52 Stratofortress nehézbombázója a Los Angelestől északkeletre fekvő Edwards légitámaszpont repülőterén hétfőn.
A bázis közlése szerint a repülőgép nem sokkal felszállás után csapódott a földnek helyi idő szerint a késő délelőtti órákban. Mivel a mentőcsapatok a helyszínen végzett munkára koncentrálnak, a repülőtér zárva van, a beérkező repülőgépeket átirányítják, és minden nem kereskedelmi célú látogatói engedélyt további értesítésig felfüggesztettek, írták. A bázis arról egyelőre nem közölt információt, hogy vannak-e áldozatok, sem azt, hogy hányan tartózkodtak a fedélzeten, részleteket későbbre ígértek.
A balesetről megjelent felvételek szerint a jármű szinte teljesen megsemmisült, lezuhanásának helyén tűz keletkezett, és nagy területen felperzselte a kifutópálya melletti füvet.
A B-52 Stratofortress az amerikai haderő hadászati nehézbombázója 14 ezer kilométeres hatótávolsággal. 1955-ben állították hadrendbe, ezzel az amerikai légierő egyik legrégebbi repülőgépe. A 2000-es évek elején indított felújítási program révén a jelenleg használatban lévő B-52-esek 2045-ig maradhatnak állományban. A Boeing összesen mintegy 740 darabot gyártott az 50 méteres szárny-fesztávolságot meghaladó, csaknem 50 méter hosszúságú óriásgépből.
(CNN, MTI)



