Meghalt a három éve kómában fekvő thaiföldi hercegnő
47 éves korában meghalt a thaiföldi hercegnő, Badzsrakitijaba, aki három éve kómában feküdt – jelentette be a thaiföldi királyi ház. A BBC arról írt, hogy a hercegnő még 2022-ben, kutyái edzése közben esett össze. Orvosai szerint ezt súlyos szívritmuszavar okozhatta, amelyet egy fertőzés váltott ki.
A hercegnő halálával a thai királyi család elvesztette az egyik legtehetségesebb tagját, aki fontos szerepet kaphatott volna az egyelőre tisztázatlan trónöröklésben. Badzsrakitijaba 1978. december 7-én született, ő volt a thaiföldi király, X. Ráma legidősebb gyereke.
A hercegnő jogásznak tanult, két posztgraduális diplomát is szerzett az amerikai Cornell Egyetemen. Dolgozott Thaiföld ENSZ-képviseletén is New Yorkban, 2012 és 2014 között Thaiföld ausztriai nagykövete volt.