Több száz drónnal és több tucat rakétával bombázták az oroszok Kijevet, minden kerületben keletkezett kár

Több száz drónnal és több tucat rakétával bombázták az oroszok Kijevet, minden kerületben keletkezett kár
Tűzoltók dolgoznak egy lakóépületnél, amit orosz rakéta- és dróntámadás rombolt le Kijevben, 2026. május 24-én – Fotó: Stringer / Reuters

Oroszország nagyszabású rakéta- és dróntámadást indított Kijev és a környező ukrán régió ellen a vasárnapra virradó éjszaka – írta a Kyiv Independent. A minden kijevi kerületet érintő támadás során lakóépületeket és más infrastrukturális létesítményeket értek találatok Ukrajna fővárosában. A helyi hatóságok szerint legalább egy ember meghalt, 24-en megsérültek a támadásban.

Megfigyelő csoportok jelentése szerint több mint 50 orosz rakétát és több mint 700 drónt indítottak Ukrajna felé, ezek többsége Kijevet célozta, vagyis ez volt az elmúlt év egyik legnagyobb orosz támadása az ukrán főváros ellen.

A Kyiv Independent helyszíni tudósítói arról számoltak be, hogy vasárnap hajnalban többször is hallottak masszív rakétacsapásokat. A légiriadókat az ország teljes területére kiterjesztették, miután az ukrán légierő közölte, hogy több tucat rakéta és több száz drón tart Kijev felé.

A város különböző részein több lakóházat is találat ért. Vitalij Klicsko, Kijev polgármestere szerint a város minden kerületében keletkezett kár, legalább hét többszintes lakóépület megrongálódott. Az ukrán katasztrófavédelmi szolgálat közölte, hogy egy Sevcsenkivszkij kerületben található épületnél az elsőtől az ötödik emeletig szerkezeti összeomlás történt.

Egy tűzoltó egy megrongálódott épületnél dolgozik az éjszakai orosz rakéta- és dróntámadás után Kijevben, 2026. május 24-én – Fotó: Thomas Peter / Reuters
Egy tűzoltó egy megrongálódott épületnél dolgozik az éjszakai orosz rakéta- és dróntámadás után Kijevben, 2026. május 24-én – Fotó: Thomas Peter / Reuters

Jelentős károk keletkeztek a kijevi infrastruktúrában: orosz rakéták és drónok találtak el egy bevásárlóközpontot, egy irodaházat, egy kollégiumot, egy szervizállomást, és több raktárat különböző városrészekben. Lukjanyivka metróállomásnál például egy helyi piacot ért találat, erről felvétel is készült.

A támadás néhány órával azután történt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt írta, Oroszország nagyobb csapásra készül, és az Oresnyik nevű közepes hatótávolságú hiperszonikus rakéta bevetését is tervezi Ukrajna ellen.

Vlagyimir Putyin orosz elnök első alkalommal 2024. november 21-én tett bejelentést az Oresnyik bevetéséről. A célpont akkor a kelet-ukrajnai Dnyipro Juzsmas rakétagyártó hadiipari üzeme volt. Legutóbb január 9-én vetette be az orosz hadsereg az Oresnyik rakétát Ukrajna ellen.

Kapcsolódó
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!