Már csak a te 1 %-od hiányzik!

CNN: Az iráni támadások az eddig ismertnél jóval nagyobb károkat okoztak a közel-keleti amerikai bázisokban

Legalább 16 közel-keleti amerikai katonai bázis sérült meg az elmúlt egy hónapban az iráni támadásokban – állítja a CNN hozzájuk eljutó felvételek és források alapján. Ez az össze Közel-Keleten lévő amerikai bázis több mint fele.

A CNN szerint, bár az amerikai és az izraeli légierő az elmúlt egy hónapban komoly károkat okozott az iráni hadseregnek, az rendkívül sikeresen támadta az amerikaiak katonai támaszpontjait. A rakéta- és dróntámadásokkal olyan károkat okoztak az amerikai bázisokban, hogy azok közül több teljesen használhatatlanná vált. A CNN egy amerikai forrása azt mondta: „korábban soha nem láttam ehhez hasonlót. Ezek gyors, célzott támadások fejlett technológiával.”

Irán fő célpontjai között vannak a Közel-Keleten állomásozó amerikai katonai repülőgépek. Van olyan közülük, amelyet ma már nem gyártanak, és ami mai áron több mint félmilliárd dollárba (150 milliárd forintba) kerülne. Ezek közül legalább egyet teljesen megsemmisítettek az irániak. A CNN szerint az iszlám köztársaság hadseregének a rendkívül drága amerikai radarrendszerekben is sikerült komoly károkat okoznia.

A CNN szerint az amerikai katonai jelenlét a környéken lévő országoknak korábban egyet jelentett a biztonsággal. Ma azonban ezek az országok már inkább kockázatként tekintenek arra, hogy a területükön amerikai bázisok vannak.

A tévécsatorna szerint az iráni támadások sikerességének egyik oka, hogy Irán a korábbinál sokkal pontosabban látja az ellenséges állásokat. A Financial Times szerint Irán 2024-ben titokban vásárolt egy olyan kínai műholdat, amellyel most majdnem olyan jól látja az amerikai bázisokat, mint ahogy az amerikaiak látják az irániakat.

Az Egyesült Államoknak eddig 25 milliárd dollárba – átszámolva körülbelül 7600 milliárd forintba – került az iráni háború.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!