Harmincegy lajhár pusztult el Floridában még azelőtt, hogy megnyitották volna a beígért lajhárparkot
Harmincegy lajhár pusztult el még azelőtt, hogy egyáltalán megnyitották volna Floridában az oda tervezett első lajhárparkot, állapították meg a hatóságok. A terv az volt, hogy az állatokat egy állandó kiállításon mutatják majd be az úgynevezett Sloth Worldben, amely várhatóan idén tavasszal nyílt volna meg.
A floridai vadvédelmi hatóság pénteken jelentette, hogy a lajhárok közül sokan annak a floridai raktárnak a körülményei miatt pusztultak el, ahová szállították őket. Más lajhárok már holtan vagy nagyon betegen érkeztek meg Floridába. A Sloth World tulajdonosa tagadta a hatóság által közreadott jelentést, ő azt állította, hogy a lajhárok között egy olyan vírus terjedt el, amelyet még a boncolás után sem tudtak kimutatni.
A Sloth Worldöt Orlando egyetlen lajhárházaként hirdették, amelyet a hely saját állítása szerint a lajhárok jólétét szem előtt tartva terveztek meg. A hatósági jelentés ennek ellenére arról számolt be, hogy számos állat pont ennek hiánya miatt halt meg: 21 lajhár a hideg körülményekbe pusztult bele, kettő holtan érkezett Floridába, nyolc kórosan sovány volt, majd elpusztult.
Peter Bandre, a Sloth World alelnöke beismerte, hogy a raktár nem volt alkalmas a lajhárok fogadására, de „túl késő volt lemondani a szállítmányt”. Az épületben a jellemzően 21-30 fokhoz szokott állatok a jelentés szerint legalább egy estén át 7 fokban lehettek fűtés nélkül. Bár Bandrét a Sloth World a világ legismertebb lajhárszakértőjeként jellemzi, az is kiderült, hogy a lajhárok olyan ketrecben voltak, amelyek nem feleltek meg a fogságban tartott vadon élő állatokra vonatkozó követelményeknek. Nem világos, hogy a lajhárház megnyílik-e még idén, de a Sloth Worldnek megvan az engedélye a vadon élő állatok tartására.
(BBC)