Tízmillió dolláros amerikai jutalom az iráni vezetőkről szóló információkért
Az amerikai kormány a tízmillió dollárt is elérő jutalmat ajánlott fel tíz iráni vezetőről, köztük Irán új legfelsőbb vezetője, Modzstaba Hameneiről szóló információkért. Rajta kívül még mások mellett a Ali Laridzsáni, az iráni Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanács főtitkára, a legfelsőbb vezető irodájának helyettes kabinetvezetője, a védelmi tanács főtitkára, az iráni belügyminiszter és a hírszerzésért felelős miniszter szerepel a listán.
Több emberről nem tudtak fényképet közzétenni, és vannak olyanok is köztük, akiknek a nevét sem tudják, csak a beosztását közölték.
Egy, a X közösségi oldalon közzétett posztban jelezték, hogy a jutalom mellett áttelepítésre is jogosulttá válhatnak, akik információkat szolgáltatnak a vezetőkről.