Lengyel külügyminiszter az ukrán pénzszállítók elfogásáról: Megették a zebrákat, ellopták a pénzt

„Megették a zebrákat, ellopták a pénzt” – írta Radosław Sikorski lengyel külügyminiszter az X-en, megosztva Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter bejegyzését arról, hogy a magyar hatóságok elfogták az ukrán állami takarékbank hét alkalmazottját.

Az ukrán külügyminiszter hamar újabb posztban válaszolt Sikorskinak, és megköszönte neki a gyors reakciót. „Nem tolerálhatjuk az állami terrorizmust. Arra sürgetem minden európai kollégámat, hogy reagáljanak határozottan a magyar kormány jogsértésére, és az emberek elrablására.”

A lengyel politikus azután posztolt, hogy az ukrán külügyminiszter péntek reggel azt közölte, hogy a magyar hatóságok „gyakorlatilag túszul ejtették” az ukrán állami takarékbank hét alkalmazottját. A Telex információja szerint csütörtök napközben az M5-ös autópályánál a Terrorelhárítási Központ ukrán rendszámú pénzszállító autókra csapott le.

Sikorski már tavaly is szóba hozta a zebrákat, amikor reagált a hatvanpusztai birtokról készült drónfelvételekre. „A zebrák hagyományos haszonállatok Magyarországon?” – írta akkor a lengyel miniszter.

Az ukrán pénzszállítók elleni akcióval kapcsolatban kerestük a BRFK-t és az ORFK-t, a TEK-et és a NAV-ot is, és tájékoztatást kértünk a KTK-tól, a Miniszterelnökségtől és a külügytől is, továbbá kerestük az osztrák Raiffeisent is. Érdemi válaszukról beszámolunk.

Ukrajna és Magyarország között az utóbbi napokban igen feszültté vált a viszony, csütörtökön intenzívebb lett a magyar–ukrán üzengetési háború. Erre jött még rá, hogy január végén leállt a kőolajszállítás az Ukrajnán keresztül haladó Barátság kőolajvezetéken, miután a vezeték megsérült egy orosz bombatalálat miatt. Mindemellett az is elég valószínűnek tűnik, hogy az ukrán fél nem iparkodik annyira annak megjavításával. Részletesen itt írtunk a folyamatokról.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!