
„Maradj csendben, malacka!” Ezt válaszolta Donald Trump amerikai elnök egy riporternőnek, aki az Epstein-aktákról kérdezte őt. Az eset még a hétvégén történt, azonban az incidenst kedden kapták fel az amerikai és a nemzetközi hírportálok.
Trump helyi idő szerint péntek este az elnöki különgép, az Air Force One fedélzetén adott interjút egy maroknyi újságírónak. A sajtótájékoztató elején egyből az Epstein-aktákra terelődött a szó.
Az amerikai elnök arról beszélt, hogy fogalma sincs, miért írta Jeffrey Epstein a személyes levelezésében, hogy Trump „tudott a lányokról”. Trump szerint inkább Epstein Bill Clintonhoz és Larry Summershöz kötődő baráti kapcsolatait kéne vizsgálni. Trump szerint neki velük ellentétben „nagyon rossz” kapcsolata volt Epsteinnel.
Ezután az elnök egy másik tudósítót szólított fel, azonban az első kérdést feltevő bloomberges újságíró kollégája szavába vágva még megkérdezte Trumptól, hogy ha nincs semmi az Epstein-aktákban, ami terhelő lehet rá nézve, akkor miért viselkedik úgy, mintha mégis lenne bennük valami terhelő.
Trump erre a riporternő felé hajolt, mutatóujjával az arca felé bökött, és leteremtette az újságírót.
„Maradj csendben! Maradj csendben, malacka!”
– mondta Trump, majd folytatta a sajtótájékoztatót.
Az interjú idején Trump még ellenezte az Epstein-akták nyilvánosságra hozatalát, azonban a hétvége során egyértelművé vált, hogy ezzel saját pártjának több kongresszusi képviselője, például Marjorie Taylor Greene sem, ért egyet, így vasárnap este bejelentette, hogy mégis támogatja a dokumentumok nyilvánosságra kerülését.