Tíz percen múlott az élete: dugóba került egy indiai diák, és lekéste az Air India járatát

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Az autópályán kialakult dugó miatt annyit késett egy indiai diák, hogy lekéste az Air India London Gatwickre tartó járatát, ami csütörtökön a felszállás után nem sokkal lezuhant Indiában – számolt be a BBC. A 28 éves Bhoomi Chauhan férjével az angliai Bristolban él, nyaralni volt Nyugat-Indiába, csütörtökön az AI171-es járattal tért volna haza.

A nő az Ahmedabadtól 200 kilométernyire fekvő Ankleshwar városából transzferrel próbált eljutni az ahmedabadi repülőtérre, az autópályán azonban jelentős dugóba keveredett. Helyi idő szerint 12:20-kor érkezett a reptérre, azaz 10 perccel a beszállás megkezdése után. Miután kevesebb mint egy órával a menetrend szerinti indulás előtt ért a repülőtérre, a légitársaság személyzete már nem engedte át a kapun, hiába csekkolt be korábban online.

„Kértem a személyzetet, hogy engedjenek be, mert csak 10 percet késtem. Mondtam nekik, hogy én vagyok az utolsó utas, hadd szálljak fel – de nem engedtek” – nyilatkozta a nő a BBC-nek.

Ezután mérgesen és csalódottan távozott a reptérről, majd felhívta az utazási irodát a jegyár visszatérítésének reményében.

Ekkor értesült arról, hogy lezuhant a gép.

Chauhan „csodának” nevezte a történteket. A BBC-nek a beszállókártyáját is megmutatta, a turistaosztály 36G ülésére szólt a jegye.

Csütörtökön, helyi idő szerint 13:39-kor szállt fel Ahmadábádból az Air India egyik járata, azonban nem sokkal a felszállás után egy lakóövezetbe zuhant egy orvosi kollégiumra. A fedélzeten tartózkodó 242 ember közül mindössze egyvalaki élte túl a katasztrófát. A hatóságok szerint a tragédia a földön is több áldozatot követelt: a BBC információi szerint legalább nyolcan haltak meg, akik nem utasként tartózkodtak a gépen. Közülük négyen orvostanhallgatók voltak, akik abban a kollégiumban laktak, amit a gép eltalált. A gép feketedobozát a baleset bekövetkezése után 28 órával később találták meg.

Az Air India tulajdonosa, a Tata Group közölte: az Egyesült Királyságból és az Egyesült Államokból is érkeztek repülésbiztonsági szakértők Indiába, hogy részt vegyenek a baleset kivizsgálásában. A vállalat hangsúlyozta, hogy vállalja a felelősséget a történtekért.

A Flightradar24 adatai alapján a szerencsétlenül járt Boeing az elmúlt év során több mint 700 alkalommal repült. A 11 éves gép rendszeresen közlekedett olyan desztinációk között, mint Mumbai, Dubaj, Újdelhi, Milánó, Párizs és Amszterdam.

A repülőgép típusával kapcsolatos problémákkal részletesen is foglalkoztunk.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!