Belopta magát a közönség szívébe a jéghegyen szundikáló jegesmedvéről készült fotó
2024. február 7. – 14:15
Közönségdíjas lett a Wildlife Photographer of the Year nevű természetfotó-versenyben a Nima nevet viselő expedíciós csoport képe, amit egy jéghegyen szundikáló jegesmedvéről készítettek. A felfedezők már három napja kutakodtak a norvégiai Svalbard-szigetcsoportnál jegesmedvék után. Már épp felhagytak a kereséssel, amikor megtalálták a fotón szereplő hím példányt, aki mancsaival a jégből kivájt egy ágyikót, majd mély álomba szenderült.
Szintén Norvégiában sikerült lencsevégre kapni a holdmedúzákat, amelyek százával gyűltek össze az északi Tromsø közelében található fjord hűvös vizében a sarki fény alatt. A holdmedúzák az óceánok állandó lakói, és könnyen felismerhetők négy gyűrűjükről, amelyek valójában a nemi szerveik. A fotós, Audun Rikardsen úgy tudta megörökíteni ezt a nem mindennapi látványt, hogy egy saját maga által készített, vízálló házban rejtette el a fotós felszerelését.
Daniel Dencescu órákon át követtet egy madárrajt Rómában, amely naphosszat az égen táncikált, majd végül egy óriási madár alakot formált az égre.
Jellemző, hogy a nőstény oroszlánok közösen nevelik fel kölykeiket. A kenyai Massai Marában élő egyedeknél sincs ez másképp. Ahogy az Mark Boyd fotóján is jól látható, az oroszláncsemete felettébb élvezi, ahogy két anyuka is neki szenteli a figyelmet. A oroszlánok éjszaka indulnak vadászni, és arra az időre a sűrű bozótosba rejtik el a falka legfiatalabb tagjait.
A fotográfus Tzahi Finkelstein az izraeli Jezréel-völgyben vízparti madarakat fényképezett, amikor meglátta, hogy egy teknős sétálgat a sekély vízben. Egy szitakötő repült az állat irányába, és végül a teknős orrán pihent meg, aminek – Finkelstein képe alapján – a teknős is nagyon örült.