Bombát hatástalanítottak pénteken egy berlini épületben, ahol orosz újságírók laknak

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Oroszország berlini nagykövetsége közölte, hogy péntek este egy palackot dobtak be egy berlini lakóház ablakán, majd az ezt követő házkutatás során a rendőrök egy bombát találtak, amelyet a tűzszerészek hatástalanítottak, írja a Reuters. Az orosz állami hírügynökség szerint az épületben újságíróik laknak.

A német hatóságok szombaton délután kiadott közleményükben közölték, hogy vizsgálják az incidens motivációit és további részleteit. Az orosz külügyminisztérium azt követeli, hogy a németországi és más EU és NATO-államok hatóságai tegyenek lépéseket a külföldön tartózkodó orosz újságírók és családtagjaik védelme érdekében.

Kapcsolódó
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!