Foszforlőszerek tiltott használatával vádolja az oroszokat a kijevi rendőrség egyik vezetője

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Olekszij Bilosickij, a kijevi nemzeti rendőrség egyik vezetője kedden egy Facebook-bejegyzésében közölte, hogy Kramatorszkban tiltott módon használtak foszfor lőszereket az oroszok.

A Guardian megosztotta a posztot, de hozzátették, hogy Bilosickij állításait független forrás nem erőstette meg és azokat ők tudták ellenőrizni.

Ahogy a brit lap írja, a fehér foszfort a világ hadseregei legálisan használják harcban, nappal füstölőként, éjszaka pedig gyújtószerként egy terület megvilágítására. A civilek ellen azonban illegális a használata, mert a bőrrel érintkezve súlyos és rendkívül fájdalmas égési sérüléseket okoz.

Kapcsolódó
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!