tüntetés
RSS
Szvetlana Tyihanovszkaja szerint a hetedik hónapja tartó tiltakozásoknak nincs ellenszerük az országot 27 éve vezető Lukasenko erőivel szemben, de tavasszal újra kezdik.
A dalszövegei miatt a terrorizmus támogatójaként elítélt Pablo Hasél mellett ötödik napja tüntetnek.
A tüntetők kukákat gyújtottak fel, megdobálták a rendőröket, mire azok gumilövedéket is bevetettek a demonstrálók ellen.
Hosszú elzárás és pénzbüntetés elé nézhetnek azok is, akik „gyűlöletet keltenek” a január 31-i katonai puccs vezetői ellen.
A putyini félelemnél erősebb a szeretet, üzenik az ellenzéki Alekszej Navalnij támogatói.
A kormánysajtó lejárató anyagokat közölt róluk, miután részt vettek a túlóratörvény elleni tüntetéseken.
Egy húszas éveiben járó nő a fején sérült meg.
A Rage című szám az utcára vonulók harci szellemét hivatott fenntartani.
A hadsereg még hétfőn vette át a hatalmat, de a pénteken kezdődött volt a legjelentősebb demonstráció az puccsal szemben.
Ecsenyi Áron, a Le az Adók 75%-ával Párt elnöke hétfőn újabb demonstrációt tartana.
A rendőrök többször is erőszakot alkalmaztak a tüntetők ellen.
Európa több városában is utcára vonultak az emberek vasárnap, Prágában és Brüsszelben is tüntettek.
Tilos a gyülekezés, de a sok ezer érdeklődő közül több százan így is kimentek.
Sokan egzisztenciális okokból nem bírják már a járvány miatti korlátozásokat, a kevésbé szerencsés vendéglátósok például ott is csődbe mentek mostanra, ahol a magyarnál bőkezűbb a támogatás. Közben a szélsőségesek és az összeesküvéselmélet-hívők is keltik a hangulatot Európa-szerte. Budapesten a tiltás ellenére tarthatnak több ezres tüntetést a nyitásért a napokban.
Az invázió napjának tartják a gyarmatosítók érkezését.
Az incidens azután történt, hogy szombat este egy utcai autóverseny miatt összegyűlt tömeg tagjai körbevettek, és többször meg is ütöttek egy rendőrautót.
Baloldaliak és jobboldaliak egyaránt az utcára mentek a hétvégén Brazília nagyvárosaiban. Szerintük a koronavírus megmutatta, hogy Bolsonaro teljesen alkalmatlan.
A példátlan méretű országos tüntetéshullám mély problémákat jelez Putyinnak, aki viszont Navalnij személyében látja minden zavar forrását. A gazdasági nehézségek, a putyini hatalom átörökítése körüli bizonytalanság, a belarusz tüntetési hullám miatt sok minden, ami a hatalom részéről korábban belefért, most már a társadalom tűréshatárán túl van.
Szombaton több tízezren vonultak utcára Oroszország közel 40 városában, hogy Navalnij szabadon engedését követeljék. A rendőrök erőszakosan oszlatták a tömegeket, több ezer embert letartóztattak.
De a rendőröket se riasztotta el a sarkvidéki fagy, szétverték a demonstrációt.
Moszkva belvárosában hóeltakarításra hivatkozva le is zárták a tüntetés felé vezető út egy részét.
Szombaton terveznek demonstrációt Oroszország nagyvárosaiban. A hatóságok már félnek egy Belaruszhoz hasonló tüntetéshullámtól.
A január 6-ai ostrom alatt szolgálatot teljesítő rendőrök elkezdték felidézni a brutális jeleneteket.
Január 17-én, vasárnap több állam fővárosában számítanak Trump-párti tüntetésekre, a Facebook letiltotta az események szervezését a Fehér Ház környékére.
Egy demokrata képviselő azt mondta, úgy tudják, 4000 fegyveres Trump-párti készül akcióra. Trump szerint nem mondott semmi rosszat, amikor harcra szólította fel az embereket.
Az FBI információi szerint az államok erőszakra számítanak a tüntetéshullámtól.
Több ezren vonultak utcára a cseh fővárosban, sokukon nem volt maszk.
Az 51 éves Howard Liebengood 2005 óta volt a törvényhozás épületét védő rendőrség tagja.
Nem Donald Trump hívei támadták meg a Capitoliumot, hanem az Antifa-mozgalom tagjai álcázták magukat, és igazából az ő számlájukra írható a felfordulás – ez a gondolatmenet kezdett terjedni amerikai szélsőjobboldali körökben. Azonban a Capitolium ostromának főbb alakjai közül többen nem az Antifa, hanem a QAnon-elmélet hívei.