Az Európai Bizottság egyelőre nem javasolta az ország tagjelölti státuszát, de a grúzok nem akarnak tovább várni.
A tüntetést szervező csoport szerint ez volt az Egyesült Államok történetének legnagyobb egynapos, fegyvertartás szigorítását sürgető tüntetése.
A felvonulók a legtöbb országban az infláció és a megélhetési költségek elszállása miatt tiltakoztak.
Oroszország mellett tüntettek a Szabadság téren, a szovjet emlékműnél: a tüntetők szerint Amerika érdeke a háború, és Putyin nem tehetett mást, mint hogy támadjon. Eközben ukránpárti ellentüntetést is tartottak, ahol lehülyézték az oroszbarát tábort.
Az oroszpártiak kétszázan lehetnek, az Ukrajna mellett kiállók ötször annyian.
Komáromy „G Ras” Gergely énekes-aktivistát 2017 óta vádolják csoportos garázdasággal.
A Facebook az esemény lemondását jelzi, de a szervezők szerint csak a Facebook törölte az oldalt, az eseményt megtartják.
A drága élelmiszerek és üzemanyagok miatt napok óta tüntetnek a szigetországban.
A ritka felvétel egy 1970-es minneapolisi tanártüntetésen készült, de csak most ásta elő és hitelesítette egy helyi rádióadó.
Az M1-en ifj. Lomnici Zoltán elemezte a délutáni tüntetés eseményeit.
A megmozdulás célja a szabad Ukrajnáért való kiállás, és a magyar miniszterelnök „sunnyogásával” szembeni tiltakozás.
A demonstráción volt Covid-diktatúrázás, új világrendezés és az is felmerült, hogy Budaházyék helyett a valódi politikusbűnözőknek kéne rács mögé kerülnie.
A kutasok szeretnék tudni, milyen mennyiséget rendelhetnek, hogy azt ne utólag kelljen kitalálniuk.
Mindegy, ki győz a választáson.
Az ellenzék nagygyűlésén jártunk a Műegyetem rakparton. Arról kérdeztük a résztvevőket, hogy három héttel a választások előtt mennyire bíznak a kormányváltásban.
Egyebek mellett az Amazonas őserdeinek pusztítása ellen tiltakoztak.
Könnygázt vetettek be, hogy visszaszorítsák a tüntető nőket.
Csak Moszkvában közel kétezer embert vittek el a rendőrök. Összesen 61 városból érkezett hír megmozdulásokról.
Összellenzéki tüntetést tartottak az MTVA Kunigunda utcai székházánál, ahol a főfelszólaló az ellenzék miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter volt. Azt követelték többek között, hogy az ellenzéki politikusokat engedjék be a közmédiába megszólalni, és hogy álljon le az MTVA a nyílt putyinista háborús propagandával.
A tüntetők játszóteret, sátrakat és fákat gyújtottak fel, térkövekkel, sátorrudakkal és faágakkal dobálták a rendőröket, akik paprikasprayvel és vízágyúkkal próbálták feloszlatni a tömeget.
Orbán Viktor hazaáruló, Magyarország a KGB lerakata lett – nem volt hiány kemény mondásokból az ellenzék kedd esti tüntetésén, ahol viszont olyan Orbán-ellenes fiatallal is találkoztunk, aki szerint Ukrajna ügyében a kormány jár el helyesen.
„Putyin, takarodj” mottóval hirdetett tüntetést az ellenzék kedd estére. Tordai Bence Orbán Viktor mellett „Putyin kémbankját” is el akarja takarítani a Clark Ádám térről, Márki-Zay Péter pedig leginkább kampánybeszédet tartott.
A demonstráció után kiadott nyilatkozatukban azt írták, jobb körülményeket, jobb munkabért és olyan változtatásokat szeretnének, melyek fókuszában a gyerekek vannak.
Több mint ezer ember gyűlt össze az orosz nagykövetség Bajza utcai épülete előtt, ahonnan a Hősök terére vonultak. A magyarországi Egység Ukrán Egyesület hirdetett szolidaritási megmozdulást.
A transzparenseken Putyin szerepelt véres szájjal és Ukrajna elrablójaként ábrázolva is.
Düh, aggodalom, félelem – erős érzelmeket váltott ki az emberekből, amikor megtudták, hogy Oroszország háborút indított Ukrajna ellen. Kérdésünkre azt is elmondták az ellenzék Putyin-ellenes tüntetésének résztvevői, hogy mit várnak most a magyar kormánytól.
„Ruszkik haza, ruszkik haza!” szólamot skandáló, néhányszáz fővel indult, de többezresre duzzadt az ellenzék csütörtök esti tüntetése, amelyen Putyin ellen, Ukrajna mellett álltak ki a résztvevők.
A tüntetésen részt vesz Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt, Karácsony Gergely főpolgármester, és a többi ellenzéki párt vezetői is.
Azt követelik, hogy a kormány tegyen lépéseket az élelmiszer-pazarlás ellen.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök azt ígérte: a különleges hatásköröket egyetlen nappal tovább sem fogják fenntartani a szükségesnél.