A Gogol Bordello azért nem jött a Szigetre, mert a frontember attól tartott, elviheti Magyarországról az orosz titkosszolgálat
Gerendai Károly, a Sziget tulajdonosa szerint a külföldi előadók idecsábításánál többször kerültek rossz tárgyalási pozícióba az Orbán-kormány külföldi híre miatt. „Ez év elején még azért nem tudtunk megegyezni a Gogol Bordellóval, mert az énekesük (Eugene Hütz) orosz állampolgár is, és olyan kijelentéseket tett Putyinról, hogy attól tartott, a putyinista Magyarországról elviheti az orosz titkosszolgálat” – mondta Gerendai a Magyar Narancsnak adott interjújában. A Gogol Bordello egyébként többször is koncertezett korábban Magyarországon, így az aggodalmuk ezek szerint újkeletű volt.
Gerendai az interjúban arról is beszélt, hogy volt olyan melegjogi aktivistaként is ismert előadó, aki arról érdeklődött a Sziget szervezőinél, lehet-e bármi bajuk Magyarországon.
Gerendai azt a régóta terjedő pletykát is megerősítette, hogy a hosszú idő után éppen idén újra turnézó, örmény hátterű System of a Down azért nem jött soha a fesztiválra, mert 2012-ben Magyarország kegyelmet adott az azeri baltás gyilkosnak.
Az idei Sziget előtt a tulajdonos szerint jó jel, hogy Magyarországon jól fogynak a jegyek, de azt meglepőnek találja, hogy a diákok számára biztosított félárú bérletek jóval kevésbé fogynak a többi jegytípushoz képest.
A Sziget nemzetközi booking managere, Csiszár Virág már a Forbesnak mesélt arról, hogy a tulajdonosváltás miatt a tavalyi Sziget idején azt az utasítást kapta, hogy állítson le minden zajló tárgyalást. Azonban elmondása szerint a Sziget felé még mindig nagy a bizalom a promóterek és menedzsmentek felől. „Többször előfordult már, hogy előadók lekötöttek máshova fellépést a Sziget idejére, majd miután odatelefonáltunk, hogy jöhetnének hozzánk is, lemondták a másikat.”
A tavalyi lineupról osztotta meg Csiszár Virág az interjúban azt a háttérinfót is, hogy Charli XCX eredetileg nem akart már nyáron fesztiválkoncerteket adni az esküvője miatt, de a Sziget három másik fesztivállal közösen adott ajánlatot, amit már elfogadott, és végül így eltolta az esküvőjét.