Már jó ideje érkeztek pletykák a Microsoft kézikonzoljáról, amit szombaton hivatalosan is lelepleztek az Xbox Games Showcase-en, és rögtön két változatban is. Valójában azonban nem saját fejlesztésű Xbox kézikonzolokról van szó, hanem az Asusszal közösen készített gépekről.
Az évek óta kapható Asus ROG Ally xboxosított változatai ROG Xbox Ally X és ROG Xbox Ally néven futnak majd. Az erősebb eszközben AMD Ryzen Z2 AI Extreme, 24 GB memória és 1 TB tárhely, míg az alapváltozatban AMD Ryzen Z2, 16 GB memória és 512 GB tárhely lesz. Mindkét verzió 7 inches és 1080p felbontású kijelzővel érkezik.
Az is kiderült, hogy a gépek 2025 végén lesznek megvásárolhatók, az árukat azonban még nem árulták el, írja a BBC. A handheld gépekkel a játékosok bárhol elindíthatják a Game Pass-os a játékaikat, de mivel a gépeken Windows fut majd, például a Steamet vagy az EA Playt is el lehet majd érni rajtuk.
A két gép 670 és 715 grammot nyom majd, ami azért jelentősen több a Nintendo kézikonzoljainál. A Microsoft három nappal az után jelentette be a kézi eszközöket, hogy a boltokba került a Nintendo nagysikerű kézikonzoljának, a Switchnek az utódja, a Switch 2.