Valaki több ezer MI-generált Homer Simpson-feldolgozással árasztotta el a legrégebbi zenei fájlcserélő platformot

Egy ismeretlen troll csúnya tréfát űz a Soulseek nevű fájlcserélő platform felhasználóival: az elsősorban zenék csereberélésére használt platformot elárasztotta saját készítésű MI-zenékkel, amelyekben a rajzfilmfigura Homer Simpson énekel rá az eredeti zenei alapokra. A Vice nyomozása szerint több mint 2000 ilyen zene kering most a rendszerben. A Soulseek a legrégebbi fájlcserélő rendszerek egyike, a torrent előtti időkből való, és a technológiája csak azt teszi lehetővé, hogy a felhasználók egymástól töltsenek le direktben fájlokat (a torrent ezt azzal forradalmasította, hogy egy fájlt kis darabokban, sok helyről párhuzamosan tud letölteni).

Mivel a Homer Simpson-feldolgozásoknál a fájlnév, a metaadatok megegyeznek az eredetivel, csak akkor derül ki, hogy valaki nem azt a zenét szerezte meg, amit akart, amikor már letöltötte és belehallgat. A Soulseeket elsősorban nehezen beszerezhető zenei ritkaságok, régiségek, különlegességek csereberéjére használják, így ez különösen sok bosszúságot okoz. A trollkodás rövid úton virális lett, ma már működik egy online rádió is, ami napi 24 órában a Homer Simpson-féle zenéket sugározza.

Bónusz csavar a sztoriban, hogy zenekészítő mesterséges intelligenciák tanításához sokszor szoktak használni a Soulseekről letöltött adatbázisokat, itt ugyanis jellemzően a nagyon jó hangminőségű FLAC formátumban vannak fenn a zenék. Mivel a Soulseek adatbázisa Simpsons-mérgezésen esett át, a bizarr énekhang így beszivároghat a zenegeneráló MI-kbe is.

Kövess minket Facebookon is!