Nem jutott a Budapest Major elődöntőjébe a magyar Counter-Strike játékos csapata

343

A világ legnagyobb Counter-Strike esport eseményén, a Budapesten megrendezett Majorön az elődöntőért játszott a Mouz, aminek oszlopos tagja a magyar AWP-s Torzsás Ádám Torzsi. Az MVM Dome-ban délután 5-kor kezdődött a meccs, a helyszínen rengetegen szurkoltak a magyar játékos csapatának, de az ellenfél, a FaZe szurkolói talán még többen voltak a helyszínen lévő kollégáink szerint.

A meccs végül nem úgy alakult, ahogy a magyar szurkolók várták. A FaZe ugyan majdnem kiengedte az első pályát a kezéből, egy jó kezdés után felhúzták magukra a Mouz-t. A Nuke nevű mapen a 9-3-as félidő után egymást követően nyolc kört nyertek Torzsiék, de a végén az ellenfél irányítója, Karrigan és entrije, Frozen végül behúzta az első pályát 13-11-re.

A második mapet a Mouz választotta, de itt sem sikerült győzniük, sőt jobban kikaptak, mint az elsőn. Az Inferno nevű pályán megtörtént ugyanaz, mint a Nuke-on, a Mouz nem találta a ritmust, a FaZe játékosai egyénileg és csapat szinten is felülmúlták Torzsiékat. A magyar mesterlövészpuskás játékos a csapata talán legjobbja volt a második mapen, de ez csak egy nagyarányú, 13-2-es vereségre volt elég.

Torzsi a meccs után a Telexnek arról beszélt, hogy bár az eredmény nem az lett, amire vágyott, de nagyon jól érezte magát, hogy lényegében hazai környezetben játszhatott. Az első mapon nem volt elégedett a védelmükkel, a második pályán pedig próbált lendületet adni a csapattársainak, mikor látta, hogy nem megy nekik a játék. Arra a kérdésre, hogy a júniusi Austinban tartott Majorről való kiesés fáj-e neki jobban, vagy a budapesti, azt felelte, hogy egyértelműen a budapesti.

Az elődöntőbe továbbjutott FaZe nagy meglepetésre nem a remek formában lévő, végső győzelemre is esélyes Furiával, hanem azzal a NAVI-val fog játszani a döntőbe jutásért, amit pont a nyáron hagyott el Bea Viktor Tamás Flashie, hogy a Team Liquid vezetőedzőjeként folytassa.

Kövess minket Facebookon is!