Ha értékeled a munkánkat, állj Te is a Telex mellé! Támogatom!

Rubovszky Ritát, a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatóját kérte fel oktatási miniszternek a Tisza Párt

Rubovszky Ritát, a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatóját kérte fel oktatási miniszternek a Tisza Párt
Rubovszky Rita – Fotó: Ciszterci Iskolai Főhatóság

Rubovszky Rita, a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatója lehet a Tisza oktatási minisztere – tudta meg a Telex több egymástól független forrásból. Úgy értesültünk, hogy már felkérték a feladatra, és azt el is fogadta.

Telefonon megkerestük Rubovszky Ritát, aki azt mondta: az új kormány még nem állt fel, így nem akarja kommentálni az értesülésünket. Kérdést küldtünk a Tisza Pártnak is, amint választ kapunk, frissítjük cikkünket.

Rubovszky Rita jelenleg a Ciszterci Iskolai Főhatóság főigazgatója. Ez a főigazgatóság látja le a Zirci Ciszterci Apátság által alapított iskolák fenntartói feladatait. A főigazgatót a Zirci Ciszterci Apátság nevezi ki. Emellett 2025. szeptember 5-től a Hetvenkét Tanítvány Mozgalom elnöke. 1988-ban a szegedi József Attila Tudományegyetem magyar-francia összehasonlító irodalomtudományi szakán szerzett diplomát. Ösztöndíjjal kijutott a párizsi Sorbonne egyetemre.

Hat éven keresztül tanított a második kerületi Móricz Zsigmond Gimnáziumban, a Kodály Zoltán Kórusiskolában, és egy évtizeden keresztül tagja volt a Rigó utcai nyelvvizsgabizottságnak. Tizenkét éven át alelnöke volt a Katolikus Tanárok Európai Egyesületének, emellett távoktatási referense volt az Európai Uniónak Brüsszelben.

A Tisza oktatási szakértőiről eddig keveset lehetett tudni. A párt listájának 19. helyén szerepelt Szűcs Dóra, aki a Tisza oktatásért felelős kabinettagja. A párt tavaly nyári kongresszusán egy kerekasztal-beszélgetésen az oktatás problémáit is átbeszélték Jakab Zsuzsanna pedagógus, szakképzési szakértő és Trembeczki Csaba matematikatanár, mestertanár részvételével. A párt a kongresszuson azt ígérte, hogy később konferenciát tartanak majd az oktatásról, azonban ez végül elmaradt.

A Tisza programjában radikális reformokat ígér az oktatásban. Azt ígérik, hogy többek között helyreállítanák az iskolák autonómiáját, vissza fogják adni a tanároknak és az iskoláknak a szabadságot. A Klebelsberg Központot a jelenlegi formájában megszüntetik, és önálló oktatási minisztériumot hoznak létre.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!