Az idén az örömkönnyes vagy más néven a sírva röhögős emojit használtuk a legtöbbet, írja a New York Times a Unicode Consortium nonprofit szervezet kutatására hivatkozva.
Az emoji-verseny szereplői nem sokat változtak az Unicode legutóbbi, 2019-es felmérés óta, az akkoriban tíz leggyakrabban használt emoji közül kilenc idén is a top 10-ben van. Míg a szívecskés emoji megtartotta magának a második helyet, addig az örömkönnyek emoji az első helyre került – meglepő lehet viszont, hogy a Z generáció szerint ez az emoji annyira nem menő.
Nemcsak generációja, hanem platformja is válogatja, hogy melyik emojit használják a legtöbben, legtöbbször. A szervezet több különböző platformon és applikáción végigfuttatta az emojiversenyt, és a Twitteren például a sírós lett egyéniben az első.
Amíg a mi világunkat teljesen, addig az emojik világát kevésbé rázta meg koronavírus-járvány. Jennifer Daniel, az Unicode emoji bizottságának elnöke és a Google egyik kreatív igazgatója azt mondta, „annyira széles így is az emojik tárháza, hogy szinte már mindent ki tudunk velük fejezni, ezért nem feltétlen szükséges lefejleszteni egy Covid-emojit vagy oltásemojit, hisz már megvan a bicepsz, fecskendő és a sebtapasz is.” A világjárvány kezdetén az emberek a mikróba, vírus vagy a korona emojit használták, amikor a koronavírusról üzentek egymásnak és a világnak.
A kutatásból egyébként az is kiderül, hogy az internetezők 92 százaléka használ emojikat.