RSS
Az MNB kezdeményezte Patai Mihály visszahívását, korábbi információk szerint személyes konfliktus lehet a háttérben.
Az alapkamat maradt 13, az irányadó kamat 18 százalék. Viszont az egynapos hitel kamatát nagy lépéssel, 25-ről 20,5 százalékra vágták. A forint árfolyama alig változott a hírre.
A jegybank szerint januárban még biztosan növekszik az infláció, de februártól van esély a csökkenésre.
4 százalékról 18 százalékra emelte a jegybank idén az irányadó kamat szintjét, ami az EU-ban messze a legmagasabb érték. Miért tettek így, mi értelme ennek, és mikor lehet vége? Körbejártuk.
Még a jövő év elején is ilyen magas szinten maradhat a pénzromlás üteme, csak 2023 végére lehet egy számjegyű az infláció.
Virág Barnabás kerülte a recesszió szó használatát a keddi sajtótájékoztatón, inkább azt hangsúlyozta, hogy 2023-ra lassacskán, de enyhül majd az infláció: addig még jöhet meglepetés.
Marad a monetáris szigor, de nem nő tovább az alapkamat. Akár 14,5%-os inflációra számít az MNB 2022-ben, a növekedési várakozásokat pedig lefelé módosították.
A rezsiárak emelkedése önmagában 3 százalékot ad hozzá az inflációhoz, mondja Virág Barnabás.
Még nőhet az infláció, emelkedhetnek a kamatok, de az elemzők szerint a nyár végére egy zavar már megszűnhet, az alapkamat és az irányadó kamat nem lesz különböző. Mik ezek a kamatok? Mindjárt...
Virág Barnabás azt mondta, hogy emiatt az MNB fokozatos, de folyamatos szigorításra készül.