Februárban landol, áprilisban felpöröghet a rotorja.
űrkutatás
RSS
A fejlesztők titkolóznak a pontos összetétellel kapcsolatban, de elvileg farmokon szerezhető be az alapanyag.
2016 után idén ismét űrhajósokat küld Kína az űrbe.
Júliusban indították útjára, azóta több mint 400 millió kilométert tett meg. Az elmúlt hónapokban több felvételt is készített a Földről és a Holdról, de szelfiket is küldött.
Nehéz éven vagyunk túl, ugyanakkor 2020-ban is történtek jó dolgok szerte a világban. Rekordgyorsan fejlesztettek vakcinát, az elefántok száma is nőtt, és kiderült, hogy az internet valóban hasznos tud lenni, és akkor még a városi kertészkedésről nem is beszéltünk.
Akkora, mint egy törpebolygó, és pár éve meteoritot küldött Szudánra, ebből következtettek most a létezésére.
Pedig már csak ez hiányzott volna 2020-ból.
Újabb mérföldkövet ért el a rohamosan fejlődő kínai űrprogram, a Csang'o-5 kínai űrszonda kapszulája csütörtök hajnalban visszatért a Földre.
A Japán Űrügynökség tudósai azt remélik, a mintákból sok mindent megtudhatnak a földi élet kialakulásáról.
Élesedik a verseny a magáncégek között a következő holdraszállás miatt.
Hosszútávon az a cél, hogy a magán üzleti szektor jobban vegye ki a részét az űrkutatásból, és huzamosabb ideig tudjunk embert küldeni a Holdra.
Jól látszanak az elpattanó, szinte szétrobbanó kábelek.
A filmekben is feltűnő Puerto Rico-i csillagvizsgáló menthetetlen volt, nem bírták el a drótkötelek a tányér fölött lévő platformot.
Fedélzetén három amerikai és egy japán asztronautával, akik tavaszig dolgoznak majd az űrállomáson.
Az Ariel nevű űreszközt pedig a tervek szerint 2029-re építik meg és lövik az űrbe.
Egy friss tanulmány szerint hiba történt az adatok feldolgozásának korai szakaszában, ez pedig akár teljesen megcáfolhatja a korábbi szenzációs eredményeket.
Április 9. óta teljesítettek szolgálatot a Nemzetközi Űrállomáson.
A James Webb űrtávcső fellövése még odébb van, de a Gemini Obszervatórium infravörös távcsöve betekintést enged abba, hogy mire lehet majd számítani tőle.
A NASA űrtávcsöve egy éven át követte végig egy csillag pusztulását, a kozmikus fényshow ötmilliárdszor fényesebb volt a Napnál, mielőtt elhalványult.
A foszfin nevű, foszforból és hidrogénből álló gázra bukkantak a bolygó légkörében, de messzemenő következtetéseket ebből még nem lehet levonni.