Alig egy hónapja váltották le az előző vezérkari főnököt, szintén szexuális természetű vádak miatt.
hadsereg
RSS
A két ország hosszú évtizedek óta áll határvitában a Himalájában.
Tíz Gidrán páncélozott járművet vett át a honvédség. Több típust Kaposváron gyártanak majd.
Azt állítják, a műanyag páncél megfogja a betonfalat is átütő 12,7 mm-es lövedékeket.
Novemberben toronymagasan nyerték meg a demokrácia hívei Mianmarban a választásokat. A hadsereg viszont nem hajlandó engedni a hatalomból, hétfőn puccsal átvette az ország irányítását. A Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kjít és a politikai vezetőket őrizetbe vették. Ez lehet az egyik első külpolitikai próbatétel Joe Biden számára, és Pekinggel is szembekerülhet Mianmar miatt.
Politikai és civil vezetőket tartóztatott le a hadsereg. Egy évig rendkívüli állapotot rendeltek el a novemberi választáson történt állítólagos visszaélések miatt.
Egy II. világháborús fejlesztés volt, de a projektet később leállították, viszont az egyetlen megmaradt prototípus viszontagságai itt nem értek véget.
A függetlenségi törekvések letörése és az állítólagos külföldi beavatkozás visszaszorítása volt a céljuk.
Öt év után először volt pártkongresszus is.
A Van Buren-testvérek majdnem 9000 kilométert motoroztak 1916-ban a nők jogaiért, de a katonaság így sem kért belőlük. Azzal is megvádolták őket, hogy csak a háziasszonyi feladataik elől menekültek el egy vakációra, később azonban mégis legendaként vonultak be a motoros hírességek csarnokába.
A kétharmados kongresszusi többség felülírhatja az elnök vétóját.
Az ARTUµ autonóm módon vette át az irányítást az U–2-es felderítő gép szenzorai és a navigációja felett, így a pilótának csak a repülésre és az ellenséges repülőkre kellett fókuszálnia.
A Tigré államban folyó konfliktusban már több százan életüket vesztették, az ENSZ humanitárius válságtól tart.
A szexuális zaklatás és gyilkosságok miatt hírhedtté vált amerikai Fort Hood független vizsgálata befejeződött. Változtatások tömegét javasolták, akciótervet ígér a hadsereg.
A hidegháború óta példátlan mértékben emeli a hadi kiadásokat a brit kormány.
Egyelőre nem tudni pontosan, mi történt a Voronyezs megyei Baltimor katonai repülőtéren.
Tyihanovszkaja szerint egyre fogynak Lukasenko elnök tartalékai.
Október 23-án a rezsim katonái és rendőrei lőttek a rezsim ávósaira, két nap múlva ugyanezek a honvédok foglalták vissza a Rádiót a szovjeteknek. Ez jól mutatja, mennyire kaotikus volt 1956 katonailag, egy új adatbázis azonban egyértelművé teszi, hogy a legtöbb magyar katonát a szovjetek lőtték le a szabadságharc alatt.
A katedrális mozaikjai alapján a szovjet hadsereg bárhol is járt, Isten segedelmével tette.
Több tízezer lőszer és 62 kilónyi robbanóanyag tűnt el a német hadsereg kommandós egysége, a KSK raktáraiból. A fegyverek akár szélsőjobboldali csoportok kezébe is kerülhettek, a nyáron kirobbant botrány megtépázta az elit alakulat hírnevét.