Legkorábban áprilisra szállíthatják le a marburgi üzemben készülő vakcinákat.
BioNTech
RSS
Ezt már kutatási eredményekre hivatkozva állítják.
A Biontech vakcináján Karikó Katalinnal együtt dolgozó Boros Gábor debreceni kutatóként alig keresett többet 100 ezer forintnál.
Magyarországon a UPS szállítja a vakcinákat, a Pfizer a saját tárolódobozait adja hozzá. Kereskedelmi forgalomba még jó ideig nem fog kerülni a vakcina. A vizsgálata viszont még az engedély megkapása után is javában folytatódik. 3-4 hónap múlva derülhet ki, meddig ad védelmet.
Ki, mikor, hol, mit és hogyan kaphat meg? Mikorra alakul ki védettség? Milyen mellékhatások léphetnek fel? Összeszedtünk mindent, amit a vakcináról és a hazai oltási stratégiáról tudni lehet és érdemes.
December első hetében a válaszadók több mint egyharmada volt elutasító az oltással kapcsolatban.
A megválasztott elnök ezzel is arról akarta meggyőzni az amerikai közvéleményt, hogy az oltóanyag biztonságos.
A brazil elnök bizarr kirohanásban kritizálta a Pfizer és a BioNTech vakcináját, ami hamarosan minden brazil számára elérhető lesz, de ő maga nem fogja beadatni majd.
A hatásos vakcinák kifejlesztése csak az első lépés volt, ezeket világszerte el is kell juttatni az embereknek, ami óriási logisztikai kihívás. Bemutatjuk a buktatókat, és hogy mit lehet eddig tudni a magyar oltási stratégiáról.
A kanadai egészségügyi hatóság hozzátette, hogy egyelőre 16 év felett javasolják az oltást.
Csütörtökön derül majd ki, hogy ajánlják-e az oltóanyag engedélyeztetését.
Karikó Katalinék a Ladájukért kapott pénzt játékmackóba varrva indultak Amerikába. Ma Nobel-esélyesként emlegetik.
Már negyvenmillió adagot megrendeltek belőle.
Napokon belül megkaphatja az engedélyt a koronavírus elleni oltás, alig órákkal utána már kezdenék is kiszállítani.
Gulyás Gergely miniszter azt mondta, vakcinaügyben sem lehet szolidaritásra számítani, a Pfizer például Amerikába szállíthat majd először. Megkerestük a céget, amely a Telexszel közölte, oda szállítanak, ahol engedélyt kapnak. Még az is kérdéses, hogy hol megy majd a leggyorsabban az eljárás. Annyi biztos, hogy nagy helyezkedés folyik a vakcinák biztosításáért.
Egyelőre 25 ország tudja biztosan fogadni a vakcinát, de Magyarország, Lengyelország vagy Írország például nem.
Az uniós tagállamok első lépésben 200 millió amerikai és német oltóanyagot vehetnek az év végétől. Ha ez megfelelő, újabb 100 millió adag is jöhet.
Nemcsak a kész oltást, de a gyártást is Magyarországra hoznák, miközben már javában készülnek a megbízhatóbb nyugati vakcinák is. A kormány több lábon akar állni, kérdés, hogy megéri-e ezért kevésbé ellenőrzött oltásba fektetni. Mitől függ, hogy megbízható-e egy vakcina, és mit jelentenek az egyes fázisok?