Lézerrel irányított sejtbefogó mikrorobotokat fejlesztettek Szegeden
Az apró eszköz úgy tudja megfogni, szállítani, majd elengedni a sejtet, hogy nem nyomja össze, nem tesz kárt benne, így sokkal hatékonyabb velük a kutatás.
A titkos társaság, ami a biológia legnagyobb rejtélyének megfejtésén dolgozott
A sztártudósok által létrehozott RNS-Nyakkendő Klub persze nem vette magát túl komolyan, de a közös ivászat mellett arra is jó volt, hogy informális felületet adjon a közös ötletelésre, és segített...
Ami fénnyel már nem látható, abba is betekintést enged az Agymenőkből is ismert eszköz
Az elektronmikroszkóp fény helyett elektronsugarat használ, azzal világítja át a sejtszerkezetet, és segít megérteni, hogyan működik a test – vagy éppen az ALS betegség.
Először találtak obama-férget Magyarországon
A megnövekedett áru- és személyforgalom miatt minden eddiginél nagyobb számban jelennek meg hazánkban idegenhonos állatfajok, amelyek ráadásul a melegedő klíma miatt nagyobb eséllyel is telepednek...
Mindössze tíz ember ment kémiatanár szakra az egész országban
Más természettudományos tantárgyak sem voltak sokkal népszerűbbek.
A nyálkagomba nem is gomba, viszont sokkal intelligensebb, mint gondolnánk
A legismertebb nyálkagombafaj igazi sztár az intelligenciakutatók körében: képes tanulni, vasúti térképet rajzolni és robotot vezetni.
8,3 kilométeres mélységben filmeztek le egy halat
Ilyen mélységben nyolcszázszoros nyomásnak vannak kitéve az élőlények, de a csigahal többféle módon is alkalmazkodott a körülményekhez.
Az állatok és a gombák jobban hasonlítanak egymásra, mint gondolná
Egy friss kutatás betekintést enged abba, hogy a közös ős után hogyan zajlott a mára drámai különbségeket eredményező evolúciója.
Tényleg 7 évente teljesen lecserélődik a testünk?
A városi legenda szerint a sejtjeink cserélődése miatt gyakorlatilag 7 évente teljesen új emberként születünk újjá – ez azonban annyira nem igaz, hogy vannak olyan sejtjeink, amelyek a születésünk...
Másfél év alatt megoldotta egy mesterséges intelligencia a biológia egyik legnagyobb kihívását
A Google alá tartozó DeepMind 2020 decemberében mutatta be az MI-t, ami mostanra majdnem minden ismert fehérje szerkezetét megjósolta.
Kövess minket Facebookon is!