Újra sodródni kezdett a világ legnagyobb jéghegye
Az A23a közel negyven éve szakadt le az Antarktiszról, aztán megfeneklett, majd tavaly lendült először mozgásba.
Az Antarktiszon van egy tó, ami mínusz 50 fokban sem fagy be
A Don Juan-tó sótartalma magasabb, mint a Holt-tengeré és az elhelyezkedése miatt Mars-kutatók számára a legérdekesebb. Azt viszont nem tudni pontosan, hogyan alakult ki.
Egykor esőerdő lehetett az Antarktiszon egy új kutatás szerint
Egy kutatócsoport nyolcvan-kilencven millió éves borostyán-fosszíliákra bukkant, a tudósok ebből következtettek arra, hogy egykor gyantás fákkal volt tele a ma már jeges terület.
Gyorsuló ütemben olvad az antarktiszi Thwaites-gleccser
A gleccser olvadása miatt 65 centivel emelkedhet a globális tengerszint.
Majdnem 400 négyzetkilométeres jégtábla tört le az Antarktiszról
A britekhez tartozó terület egy nagyon aktív időszakon megy keresztül, az elmúlt három évben ez a harmadik nagyobb blokk, ami leszakad.
A gyilkos vulkán, ami naponta egy kisebb vagyont pöfékel a levegőbe
Az Erebus mindenféle gázok és gőzök mellett napi 80 gramm aranyat bocsát ki magából, bár olyan kicsi részecskékként, hogy ebből egyelőre senki nem fog az Antarktiszon meggazdagodni.
Területi követelései támadtak Iránnak az Antarktiszon
Még tavaly ősszel beszélt erről az iráni haditengerészet ellentengernagya. Katonai és kutatói munkát akarnak végezni a kontinensen.
A pingvin, ami napi tízezerszer alszik
Az állszíjas pingvin költési időszakban csak négy másodperceket alszik, de olyan sokszor, hogy így is kijön a napi tizenegy óra pihenés.
Négy új császárpingvin-kolóniát fedeztek fel az Antarktiszon
Ez azért óriási öröm, mert a császárpingvinek élettere egyre szűkül, és lassan a kihalásközeli besorolásba is bekerülhetnek.
A Föld mélyén ötször magasabb hegyek vannak, mint a Mount Everest
Ráadásul a 2900 kilométer mélyen található hegységről kiderülhet, hogy az valójában az ősóceánfenék. Kutatók földrengések eltérített hullámaival tapogatták le a 40 kilométernél magasabb...
Kövess minket Facebookon is!