19 év után elkelt Kádár János néhai sofőrjének régóta lakatlan luxusvillája
2024. május 12. – 08:00
19 évig árulták, mire elkelt a Kádár János sofőrjéből milliárdossá lett Bócsi András villája. A férfi egy vadászbalesetben halt meg 2005-ben, családja azóta próbált túladni a 27 szobás, több mint másfél évtizede lakatlan épületen – írta a Blikk. A lap felidézett egy több mint 20 éves interjút Bócsival, amelyben a rendszerváltás után építési vállalkozóként meggazdagodott férfi arról beszélt, hogy a villa és a hozzá tartozó birtok összesen 2,7 milliárd forintot érhet. A ma is csillagászatinak számító összeg töredékéért kelhetett el az épület, de pontos árat nem tudni. Egyes hírek 40 hektáros területről szóltak a csömöri kastély körül.
Pócsival a kastélyról a TV2 készített riportot a 2000-es évek elején, így nézett ki a rendszerváltáskori luxus az 1948-ban született vállalkozónál:
A vadászbaleset után – Bócsit egy vadásztársa alig 10 méterről lőtte fejbe, amikor a férfi egy bokorban volt – a család kezdetben 2 milliárd forintra tartotta a villát, de nem talált vevőre. Bócsi feleségére és három gyerekére súlyos anyagi teher szakadt a családfő halálával: vállalkozásai befuccsoltak, az örökösödési illeték is magas volt, amit nem tudtak befizetni, ekkor indult a NAV végrehajtása is, amely során 43 millióért is próbálták elárverezni a villát. Később 900 millióért bukkant fel újabb hirdetésekben. 10 évvel ezelőtt 1,1 milliárdért kerestek rá vevőt.
„Az épület és az azt körbevevő terület nagyobbik része a legutóbb meghirdetett árnál jelentősen olcsóbban került a tulajdonunkba” – közölte a Blikkel az Édenliget központ tulajdonosa. A vállalkozás honlapján is az épület tornyai láthatók. A lapnak neve említése nélkül nyilatkozó tulajdonos életmódközpontot, részben pedig iskolát szeretne kialakítani a villában, amelynek minden szobájához fürdőszoba is tartozik, Bócsi idején volt benne borospince, sőt egy borozó és fitneszterem is. A padlót gránit borította, a parkettát Spanyolországból hozatta. A mennyezeti stukkókon háromkilónyi futtatott arany volt, a lakók kényelméről 12 fős személyzet gondoskodott – írta a 2005-ig tartó luxusról a Blikk.